Vítá Vás

OBEC KOŠAŘISKA

Obec Košařiska

MAS Jablunkovsko se připojila k výzvě Národní sítě MAS ČR humanitární pomoci Ukrajině. Již nyní v rámci NS MAS je vytvořená databáze osob, které mohou poskytnout jakoukoliv formu pomoci (ubytování krátkodobé i dlouhodobé, dopravu, materiální pomoc). Snažíme se propojovat nabídku s potřebami. Jsme v kontaktu s kolegy s ostatních MAS napříč ČR a můžeme využívat databázi dopravců, dobrovolníků, ubytovatelů, atd.

Pomoc lze v oblastech:

  1. Poskytnutí ubytování osobám prchajícím z Ukrajiny – krátkodobé i dlouhodobé (nebo poskytnutí kontaktů na osoby, které mají volné ubytovací kapacity)
  1. Poskytnutí kontaktů na osoby, které ovládají ukrajinský jazyk, na osoby, které jsou v ČR zapojeny do života ukrajinské menšiny a také osoby, které jsou ochotny poskytnout transport na hranice s Ukrajinou.
  1. Materiální pomoc

Samozřejmě můžete také poskytnout finanční dary. V současné době je vyhlášeno mnoho sbírek, jako např.:

Prozatím sami nebudeme organizovat veřejnou sbírku materiální pomoci, ale pokud by jste měli zájem přispět materiální pomoci jakožto členové MAS, tak zajistíme doručení kolegům z MAS Bobrava (okolí Prostějova), kde se nachází centrální překladiště darů z území MAS celé ČR pro pomoc ukrajinským partnerům. Nyní nejvíce potřeba: deky, Karimatky, matrace na spaní, jednorázové utěrky vlhké, pleny pro děti, kosmetika – mýdla…, dezinfekční gely, jednorázové kelímky, sáčky do košů, toaletní papír, prodlužovačky, rychlovarné konvice, čaj, káva rozpustná , cukr balený, nutrilon, sunar, prostředky pro zastavení krvácení, obvazy na poranění, Combat application tourniquet – Traumakit, Lékárníčky,  Analgetika.

Případnou hmotnou pomoc od Vás budeme shromažďovat a jednou za týden odvezeme kolegům do Prostějova (nebo do MAS Lašsko, kteří jsou zapojení do převozů).

  1. Finanční pomoc
Finanční sbírky pomoci
Přehled všech sbírekhttps://www.darujme.cz/projekty/1200004/highestCollectedMoney
Diakoniehttps://www.diakoniespolu.cz/clanky/pomoc-ve-svete/ukrajina-novinky/na-pomoc-lidem-na-ukrajine-otvirame-verejnou-sbirku/
Člověk v tísnihttps://www.clovekvtisni.cz/darujte/jednorazove?amount=1000&accountId=7
Adrahttps://www.darujme.cz/projekt/1205456
Charita ČRhttps://www.charita.cz/podporte-nas/darujte/v-zahranici/charita-pro-ukrajinu/
Ukr ambasádahttps://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia/photos/a.607505122676139/4938455036247771

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on print
Share on email

Přihlášení